Ekitaldien egutegia

IGARTZA MUSIKA BEKA
Larunbata, 21. Azaroa 2020
Sarrerak : 46
Igartza Musika BekaZUZENEKO EMANALDI IREKIAK MUSIKENEKO IKASLEEN ESKUTIK



 
M A S T E R      I K A S L E A K


9:00 Marie-Hélöise Arbus, Biolina (Annemasse -Frantzia-)

- N. Paganini, Capricio nº9
- J.S. Bach, Biolin bakarrerako ciaccona

9:20 Fabio Rafael Arias García, Biolontxeloa (Cádiz)

- J. Haydn, Biolontxelo eta Orkestrarako Kontzertua, 2 zk. Re M 1. mugimendua eta kadentzia
- R. Schumann, Fantasiestücke Op. 73 III. Satz, Rasch und mit Feuer
- Luis de Pablo, Ofrenda

9:40 Maryia Arol, Akordeoia (Mikashevichy -Bielorrusia-)

- A. Soler, Sonata nº25
- M. Músorgski, Erakusketa bateko koadroak VII. Limogesko merkatua eta VIII. Katakonba
- Z. Gerenabarrena, Izpi

10:00 Ian Lilison, Biolina (Kirguistán -Errusia-)

- J.S. Bach, Sarabande und Presio de Partita n.2, D moll
- W.A. Mozart, Violín concerto n.5, I. zatia
- P.I. Tchaykovsky: Violín concerto, I. zatia

A T S E D E N A


11:00 José Luis Tovar Carrillo, Kontrabaxua (Murcia)

- C. Ditters von Dittersforf, Kontrabaxurako Kontzertua I Allegro moderato
- G. Bottesini, Kontrabaxurako Kontzertua, 2 zk. I Allegro

11:20 Natalia de la Vara Robles, Flauta (Madrid)

- W.A. Mozart, Kontzertua Sol m, KV. 313 - I. mugimendua
- J.S. Bach, Sonata mi m, BWV 1034 - I. eta IV. mugimenduak
- S. Prokofiev, Flauta eta pianorako Sonata Op. 94 -I. mugimendua

11:40 Claudia Briones Ortiz, Fagot (Santiago -Chile-)

- G.P. Telemann, Sonata fa menor, I. eta II. mugimenduak
- E. Elgar, Romance for Bassoon
- H. Dutilleux, Sarabande et Cortege

12:00 Eduardo Fabián Martínez Luján, Gitarra(San José Ticomán -México-)

- J.S. Bach, Allegro BWV 998
- M. Llobet, Variaciones sobre un tema de Sor Op. 15
- A. Barrios Mangoré, La catedral - Andante eta Allegro

12:20 Jari Juhani Piper, Biolontxeloa (Marblehead Ma -EEBB-)

- J. Haydn, Cello Concerto n.2 in D Major, I. Allegro Moderato
- J.S. Bach, Suite III in C Major, I. Prelude

13:00 María Rabasco López, Flauta (Jaén)

- T. Takemitsu, Air
- Sonata in A minor:  I. mugimendua, Poco adagio 2. mugimendua, Allegro
- C.P.E. Bach
- S. Karg-Elert, Sonata Appassionata

13:20 Gabriel Tripiana Sanz, Tronpeta (Barbastro)

- T. Albinoni, Trumpet concerto in B Flat M, III. mugimendua
- K. Pilss, Sonata for Trumpet and Piano, I. mugimendua
- A. Valero Casteu, Romanza para piano y fliscorno

13:40 Kelly Smestad, Oboe (Massapequa Pk -EEBB-)

- V. Persichetti, Parable for Oboe
- G.P. Telemann, Fantasie n.6
- G. Silvestrini, 6 Russian Etudes, n.3 Hommage a Scriabine
- H. Holliger, Sonata for Solo Oboe, I movement

14:00 David Cid Ibáñez, Jazz Piano (Vitoria-Gasteiz)

- D. Cid, Etsipena
- D. Cid, Nordic Vibe
- S. Allen, This Could be the start of somenthing big

14:20 Lucas Damián Cobo Videla, Jazz Gitarra (A Coruña)

- Amazing Grace
- J. Rowles, The Peacocks
- V. Young, Beautiful Love

14:40 Carlos Sagaste Maqueda, Jazz Saxofoia (Zaragoza)

- G. Wood/R. Mellin, My one and only love
- B. Lertxundi, Bizkaia maite
- C. Sagaste, La muerte del loroG R A D U       I K A S L E A K


16:30 Laia Barberá de Luna, Arpa (Santa Perpetua de Mogoda -Barcelona-)

- D. Scarlatti, Sonata K466
- M. Grandjany, Rhapsodie

16:50 Aitor Aburto Iracizabal, Klarinetea (Bilbo)

- R. Schumann, Fantasiestüdee, Op 73, I. mugimendua
- F. Poulenc, Klarinete eta Pianorako Sonata

17:10 Jesús Cuesta Gordillo, Biolontxeloa (Sevilla)

- A. Dvorak, Cello concerto in B minor, I. mugimendua
- G. Cassadó, Suite para cello solo, I. mugimendua

17:30 Joan Miquel Fiol Villegas, Piano (Inca, Illes Balears)

- F. Chopin, Estudio Op. 10 n.1
- F. Schubert, Sonata Op. 78, D. 894, I. Mugimendua

18:00 Cecilia Hutnik, Biolontxeloa (Amberes -Bélgica)

- A. Dvorak, Cello concerto in B minor, I. mugimendua
- J.S. Bach, Suite III, Preludio, Sarabanda, Giga

18:20 Víctor Lardiés Isaba, Klarinetea (Estella-Lizarra)

- L. Bassi, Fantasia di concerto su motivi del Rigoletto, Klarinete eta Pianorako.
- J. Widmann, Fantasie klarinete bakarrerako

18:40 Raúl Pérez Cuartango, Saxofoia (Burgos)

- A. Glazunov, Saxofoi alturako Kontzertua (kadentzia arte)
- E. Denisov, Piano eta Saxofoi alturako Sonata I. eta 3. mugimenduak
- J.S. Bach, Partita n.2, Allemande19:45   S A R I      B A N A K E T A


Epaimahaia:  Julio Pastor, Sorkunde Idigoras, Mari Jose Cano eta Arantxa Gastesi



 
Kokapena Igartzako jauregian